Product Code: CS-DEC180PW
Brand: Cameron Sino
Battery for MATRIX Multisage X-One (3000 mAh, 18 V)
Product Code: CS-DEC180PW
Brand: Cameron Sino
4,8
from 500+ reviews on Google!
Capacity 3000 mAh
Rate 54 Wh
Voltage 18 V
Type Li-ion
Color Black
Net weight 563.8 g
Dimensions 115.5 x 76.4 x 65.4 mm
Currently not in stock (delivery 3-4 weeks)
Qty:
Add to Cart
Quick Battery Selection Guide
Confirm the Original Battery Model
Check Dimensions and Connector Type
Confirm Voltage Compatibility
Confirm Your Device Model
If you’re unsure, feel free to contact us before ordering.
Capacity 3000 mAh
Rate 54 Wh
Voltage 18 V
Type Li-ion
Color Black
Net weight 563.8 g
4,8 from 500+ reviews on Google!
Your payment methods
The product is fully compatible with the following devices:
DeWalt
120V MAX
12V MAX LI-ION
20V MAX
60V MAX